هزینه های ازدواج در گرجستان در سال 2024

ازدواج بین المللی در گرجستان

هزینه های ازدواج در گرجستان در سال 2024

هزینه های ازدواج در گرجستان در سال 2024

هزینه ازدواج بین ‌المللی در گرجستان چقدر خواهد بود؟

کشور گرجستان از آن دست کشورهایی است که امکان ثبت ازدواج بین‌المللی در آن وجود دارد. یکی از بزرگ‌ترین دلایل محبوبیت ازدواج بین‌المللی در این کشور، پایین بودن هزینه‌ها و کم بودن مدارکی است که برای چنین ازدواجی نیاز است. ازاین‌رو زوج‌هایی که قصد دارند تا ازدواج بین‌المللی را تجربه کنند، می‌توانند این کشور را به‌عنوان کشور مقصد خود انتخاب کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص هزینه ازدواج  در گرجستان اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.
ازدواج بین‌المللی در گرجستان

باتوجه‌به پیشرفت علم و تکنولوژی و بیشتر شدن آمار مهاجرت به کشورهای خارجی، طبیعی است که مشاهده کنیم ازدواج بین‌المللی نیز رونق دو چندانی نسبت به سال‌های گذشته گرفته باشد. در این میان زوج‌های جوان به دنبال کشوری هستند تا علاوه بر ثبت ازدواج بین‌المللی خود، در هزینه‌های چنین ازدواجی نیز صرفه‌جویی کنند. کشور گرجستان جز کشورهایی است که می‌تواند مقصد مناسبی برای ثبت ازدواج بین‌المللی برای تمامی زوج‌های جهان، به‌خصوص ایرانیان باشد.
کشور گرجستان، یک کشور آسیایی به شمار می‌رود که از نظر جغرافیایی نیز نزدیکی بسیار مناسبی به کشور ایران دارد؛ ازاین‌رو هزینه سفر به این کشور نسبت به هزینه سفر به کشورهای اروپایی، بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است. زوج‌هایی که دارای تابعیت‌های متفاوتی هستند و می‌خواهند ازدواج خودشان را در یک کشور به ثبت رسانده و در سریع‌ترین زمان ممکن سند ازدواج خودشان را دریافت کنند، می‌توانند کشور گرجستان را انتخاب کنند.

ازدواج در کشور گرجستان مزایای زیادی با خود به همراه دارد
مزایای ازدواج در کشور گرجستان

همان‌طور که عنوان کردیم، کشور گرجستان مراحل ساده و حداقل مدارک را از زوج‌هایی که قصد برگزاری مراسم عروسی و ثبت ازدواج در این کشور را دارند، طلب می کند. از سوی دیگر، هزینه ازدواج در گرجستان به‌نسبت هزینه کشورهای دیگر جهان، بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید، کشور گرجستان در نزدیکی‌های ایران واقع شده است و شما با هزینه نسبتاً کمی می‌توانید با سفر به این کشور، ازدواج خودتان را در آن به ثبت برسانید.

اما تمامی این موارد، تنها بخشی از مزایای ثبت ازدواج در کشور گرجستان است. برگزاری مراسم عروسی و ازدواج در این کشور به‌قدری دارای مزایا بوده که روزبه‌روز شاهد افزایش تقاضا برای ثبت ازدواج در این کشور هستیم. اجازه دهید تا شما را با چند مورد از برترین مزیت‌های ثبت ازدواج در کشور گرجستان آشنا کنیم:

⦁ برای ثبت ازدواج در این کشور نیازی به ارائه برگه تجرد وجود ندارد.
⦁ ایرانیان و اروپاییان می‌توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به این کشور سفر کنند.
⦁ برای برگزاری مراسم ازدواج بین‌المللی نیازی به ارائه برگه رضایت قیم وجود ندارد.
⦁ امکان اخذ سند ازدواج در کمترین زمان ممکن برای زوجین وجود دارد.
⦁ می‌توان به‌سادگی سند ازدواج را ترجمه و آپوستیل کرد.
⦁ سند ازدواج ارائه شده از سوی کشور گرجستان دارای اعتبار بسیار بالایی است.
⦁ می‌توانید به‌سادگی سند ترجمه شده را به هر کشوری که در نظر دارید، ارائه کنید.
⦁ امکان برگزاری انواع مراسم مذهبی در زمان برپایی عروسی وجود دارد.

این موارد تنها بخشی از مزایای ثبت ازدواج در کشور گرجستان هستند. بی‌دلیل نیست که آمار ثبت ازدواج بین‌المللی در این کشور رو به افزایش است.

اکنون که با مزایای ازدواج بین‌المللی در گرجستان آشنا شده‌اید، شاید تمایل داشته باشید که مراسم عروسی خود را در این کشور برگزار کنید. اما باید بدانید که هرچند هزینه ازدواج در گرجستان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر پایین‌تر است، اما همچنان هزینه‌هایی را در برخواهد داشت. البته این هزینه‌ها بسته به سلیقه و خواسته‌های شما قابل تغییر و حذف هستند.

یکی از مهم‌ترین هزینه‌ها، مربوط به محل برگزاری مراسم است. به عنوان مثال، هزینه‌های برگزاری عروسی در پایتخت کشور (تفلیس) ممکن است با شهرهایی مانند باتومی متفاوت باشد. در این مقاله تلاش شده تا به طور متوسط و نزدیک به واقعیت، هزینه‌های احتمالی را به شما معرفی کنیم.

یکی دیگر از هزینه‌های اصلی، مربوط به ثبت ازدواج در گرجستان است. برای ثبت ازدواج بین‌المللی در این کشور، نیاز به تنظیم درخواست ازدواج و ترجمه مدارک مورد نیاز است. همچنین هزینه اخذ مهر آپوستیل نیز باید در نظر گرفته شود. این امور می‌توانند با کمک موسسه ثبت ازدواج پیوند انجام شوند و به طور متوسط بین 400 تا 600 دلار هزینه در بر خواهند داشت، بسته به اینکه در 10 روز کاری یا در یک روز انجام شوند.

هزینه‌های دیگر قانونی کردن سند ازدواج

همانطور که ذکر شد، قانونی کردن سند ازدواج می‌تواند هزینه‌های دیگری را نیز به همراه داشته باشد. برای ارائه سند ازدواج به برخی کشورهایی که هنوز کنوانسیون آپوستیل را نپذیرفته‌اند، باید از روش دیگری مانند مراجعه به سفارت آن کشورها استفاده کرد. این هزینه بسته به کشوری که قصد معتبر کردن سند ازدواج را دارید، متفاوت خواهد بود. برای مثال این سرویس برای لبنان حدود 160 دلار، برای قطر 115 دلار و برای کانادا 170 دلار هزینه دارد.

باید توجه داشت که این هزینه‌ها با تغییرات حقوقی کشورها ممکن است تغییر کنند. بنابراین اگر قصد دارید با هزینه‌های ازدواج بین‌المللی در گرجستان به صورت دقیق آشنا شوید، می‌توانید با موسسه ثبت ازدواج پیوند تماس بگیرید. در کنار این موارد، هزینه ازدواج بین‌المللی شما بسته به تالار شهری که برای برگزاری مراسم انتخاب می‌کنید نیز متفاوت خواهد بود. اگر مراسم را در همان دفتر خدمات عمومی گرجستان و بدون تشریفات برگزار کنید، نیاز به پرداخت هزینه بیشتری نخواهد بود. اما اگر می‌خواهید در یک تالار عروسی مراسم را برگزار کنید، باید هزینه‌های بیشتری بپردازید که می‌تواند از 50 تا 200 دلار متغیر باشد.

گاهی نیاز است برخی مدارک را در کنار مدارک لازم برای ثبت ازدواج در گرجستان، ترجمه کنید. هزینه ترجمه هر صفحه به زبان گرجی حدود 15 دلار خواهد بود.

همچنین هزینه تهیه دسته‌گل عروس را باید در نظر گرفت. قیمت این دسته‌گل‌ها بسته به نوع و تعداد گل‌ها در هر فصل، متفاوت خواهد بود. به‌طور متوسط قیمت یک دسته‌گل عروس می‌تواند بین 70 تا 150 دلار آمریکا باشد.

هزینه آرایش و میکاپ عروس در گرجستان:
– استاندارد: حدود 110 دلار
– با حضور آرایشگر در محل برگزاری مراسم: تا 160 دلار
– آرایشگران و میکاپ آرتیست های حرفه ای: 350-400 دلار در روز

هزینه عکاسی و فیلمبرداری:
– عکاس معمولی: حدود 250 دلار برای 3 ساعت
– عکاسان حرفه ای: 1000-1500 دلار
– فیلمبردار معمولی: حدود 250 دلار برای 3 ساعت
– فیلمبرداران حرفه ای: هزینه بالاتر

هزینه اقامت:
– هتل استاندارد: 70-90 دلار در شب
– هتل لوکس: از 170 دلار در شب
– برگزاری مراسم در هتل: 200-300 دلار اضافه

علاوه بر این، هزینه رفت و آمد و بلیط هواپیما نیز باید در نظر گرفته شود.

هزینه مربوط به حمل‌ونقل و جابه‌جایی

همیشه ماشین عروس یکی از فاکتورهای ثابت برگزاری مراسم عروسی بوده است. شما می‌توانید یک ماشین عروسی را در کشور گرجستان کرایه کرده تا در روز عروسی از آن استفاده کنید. شما این امکان را دارید تا از خودروهای بسیار لوکس و زیبا و یا از خودروهای قدیمی و کلاسیک استفاده کنید. بسته به اینکه نوع خودرو انتخابی شما چه باشد یا اینکه بخواهید چند ساعت این خودرو را کرایه کنید، هزینه آن می‌تواند متفاوت باشد.
این هزینه می‌تواند بین 100 تا 250 دلار برای 8 ساعت به همراه سوخت و راننده باشد. البته اگر شما مهمانانی دارید که می‌خواهید آن‌ها را هم از محل اقامت تا محل برگزاری عروسی جابه‌جا کنید، می‌توانید از ون و یا اتوبوس‌های مختلف استفاده کنید. قیمت یک اتوبوس با گنجایش 15 نفر، حدودا 150 دلار در روز خواهد بود. اگر از اتوبوس‌هایی با گنجایش بیشتر، مثلا تا 30 نفر بخواهید، باید تقریبا 250 دلار به هزینه ازدواج در گرجستان خود اضافه کنید.

سایر هزینه‌های ازدواج بین‌المللی در گرجستان

در کنار تمامی هزینه‌هایی که قبلاً بررسی شد، برگزاری مراسم عروسی در گرجستان می‌تواند هزینه‌های اضافی دیگری نیز داشته باشد. این هزینه‌ها اختیاری هستند و بسته به ترجیحات شما می‌توانند حذف شوند.

هزینه کیک عروسی
اگر قصد دارید مراسم عروسی را به شکل مجلل در گرجستان برگزار کنید، باید یک کیک عروسی نیز تهیه نمایید. یک کیک برای 15 نفر در گرجستان حدود 85 دلار آمریکا هزینه دارد. اگر مراسم در خارج از شهر تفلیس باشد، 20 دلار هزینه ارسال آن نیز اضافه می‌شود. همچنین یک کیک برای 50 نفر 210 دلار هزینه دارد.

هزینه شام عروسی
هزینه شام عروسی بسته به تعداد مهمانان متفاوت است. به طور متوسط، یک شام دونفره در گرجستان بین 30 تا 50 دلار آمریکا هزینه دارد. اما می‌توانید از تخفیفات خرید شام گروهی در مراکز تهیه غذا در گرجستان استفاده کنید.

هزینه‌های سرگرمی
این هزینه‌ها برای برگزاری مراسم عروسی با تشریفات بالا در گرجستان است. شما می‌توانید از یک گروه موسیقی زنده دعوت کنید که هزینه آن‌ها بین 600 تا 1500 دلار آمریکا خواهد بود، بسته به تعداد اعضای گروه. همچنین می‌توانید از رقصندگان محلی که رقص‌های گرجستانی را اجرا می‌کنند نیز دعوت کنید که هزینه آن‌ها 400 تا 600 دلار آمریکا برای 4 تا 5 نفر خواهد بود.

نکات مهم در خصوص هزینه ازدواج در گرجستان

1. تعیین تعداد دقیق مهمانان: هزینه عروسی شما تا حد زیادی به تعداد مهمانان دعوت شده بستگی دارد. بنابراین مشخص کردن این تعداد از قبل بسیار مهم است.

2. انتخاب تاریخ مناسب: برگزاری عروسی در ماه‌های نوامبر تا فوریه می‌تواند هزینه‌ها را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد.

3. محل برگزاری: اگر قصد دارید در خارج از شهر عروسی را برگزار کنید، باید هزینه‌های رفت‌وآمد و حمل‌ونقل را نیز در نظر بگیرید.

4. محاسبه مالیات و هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده: به هر هزینه‌ای 18% مالیات ارزش افزوده اضافه کنید و همچنین بودجه اضافی در نظر بگیرید تا با هزینه‌های ناگهانی مواجه نشوید.

همانطور که گفتید، موسسه ثبت ازدواج پیوند می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند و تمامی امور مرتبط با برگزاری عروسی شما در گرجستان را مدیریت کند. این می‌تواند به شما آرامش خاطر بدهد و لذت بردن از این مراسم را برایتان میسر سازد. لطفا در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات تکمیلی، با من در تماس باشید.

نتیجه‌گیری

کشور گرجستان یکی از بهترین کشورهای دنیا برای برگزاری مراسم ازدواج بین‌المللی است. البته برگزاری چنین مراسمی در این کشور هزینه‌های خاص خودش را دارد. از مهم‌ترین هزینه ازدواج بین‌ المللی در گرجستان می‌توان به هزینه درخواست ازدواج، هزینه ثبت ازدواج بین‌المللی، ترجمه مدارک و آپوستیل کردن آن اشاره کرد. همچنین هزینه‌هایی مانند دسته‌گل عروس، آرایش عروس، ماشین عروس، محل اقامت و… نیز به لیست هزینه‌های شما اضافه خواهند شد.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

00995-597095481

هزینه های ازدواج در گرجستان در سال 2024

مرکز ثبت ازدواج در گرجستان ( پیوند گرجستان)

اولین مرکز تخصصی ثبت ازدواج و طلاق در گرجستان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا